Augmenijos mulčiavimas

Augmenijos mulčiavimas tai procesas kuriam naudojamas – mulčeris. Mulčiavimo proceso metu yra pašalinama visa nereikalinga augmenija, tokia kaip krūmai, medeliai, sumedėjusi žolė, kelmai. 

Mulčerio pagalba visa ši augmenija yra susmulkinama ir paskleidžiama po dirvos paviršių. Ši praktika yra labai naudinga žemės ūkio kultūrose, nes:

Padeda sulaikyti drėgmę: Mulčiavimas padengia dirvožemį ir padeda išlaikyti drėgmę, sumažinant vandens išgaravimą. Tai ypač naudinga esant sausringomis oro sąlygomis, padedant augalams lengviau išgyventi sausras.

Slopina piktžolių augimą: Storas mulčiavimo sluoksnis padengia dirvožemį, taip sumažindamas poreikį naudoti chemines piktžolių šalinimo priemones.

Maitina dirvą: Sumulčiuoti augalai pūvant, suteikia organinių medžiagų, kurios praturtina dirvą ir suteikia augalams maistinių medžiagų.

Taip pat, kadangi sumulčiota visa biomasė yra tolygiai paskirtoma po tvarkomą plotą, nereikia rūpintis atliekų išvežimu.

Augmenijos mulčiavimas yra puikus pasirinkimas norint greitai ir be didelio vargo sutvarkyti apleistus žemės plotus ir juose esančią nereikalingą augmeniją.

 
augmenijos-mulciavimas
augmenijos-mulciavimas-bekruma